Ogłoszenia z 27 grudnia 2020 r – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa


Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
27 grudnia 2020 r.

1.  Przeżywamy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa a zarazem stoimy na progu Nowego 2021 Roku. Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dobra otrzymane w minionym 2020 roku.

2. W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

  • w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków
  • w piątek – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku 2021. Jest to również I piątek miesiąca stycznia. Msze św. w kościele św. Pawła w centrum w j. polskim o godz. 15.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi I piątkowej pół godziny przed Mszami św. czyli od 14.30 oraz 19.00.
  • sobota – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Jest to również I sobota miesiąca. Msza św. niedzielna o godz. 19.30 a bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy wynagradzać Maryi, odpowiadając na wezwanie, które skierowała do nas w Fatimie.
  • niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Taca w tym dniu jest w całości przeznaczona na papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Msze św. w j. polskim. o godz. 12.00 w kaplicy Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum. Msza św.  także w  Voss o godz. 11.00

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania z naszym Zespołem.

3. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowywanie się do istniejących ograniczeń i przepisów sanitarnych. Nadal obowiązuje limit w kościele do 50 osób + 30 osób w krypcie. W klasztorze 35 osób. Konieczna jest rejestracja. Prosimy o to wszystkich. W przypadku rezygnacji koniecznie i niezwłocznie prosimy poinformować telefonicznie. Jest to bardzo ważne, bo ktoś inny może w to miejsce uczestniczyć.

Potwierdzeniem zarejestrowania jest otrzymana kopia wysłanego formularza rejestracyjnego, która czasem może przyjść do Spamu. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano, od. godz. 7.00.

4. Przypominamy wszystkim członkom Róż różańcowych o odmawianie kolejnej tajemnicy z dniem 1 stycznia. Intencja na miesiąc styczeń pojawi się na naszej stronie.

 5. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Na progu Nowego 2021 Roku pragniemy wszystkim Wam Drodzy Parafianie życzyć błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Nowego Roku. Niech Boża Dziecina obdarza Was i Wasze Rodziny potrzebnymi łaskami. A na wieczór Sylwestrowy wszystkim życzymy udanej, spokojnej zabawy :) .