Ogłoszenia parafialne z 21 czerwca 2020 r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
/XII niedziela zwykła /

21. 06. 2020 r.

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z racji istniejącej sytuacji nie ma możliwości organizacji procesji. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, Te Deum oraz błogosławieństwo.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę –  Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła o godz. 19.30.
  • w niedzielę – uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msze św. w j. polskim, o godz. 15.00, 16.30 19.30 w kościele św. Pawła oraz o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde.

3. Przypominamy o konieczności rejestracji. Klikając na naszej stronie Formularz rejestracyjny znajdziemy linki do rejestracji na Msze św. niedzielne. Rejestracja od czwartku rana do soboty, godz. 12.00. Przypominamy, ze vaktowie mają prawo potwierdzać zarejestrowanie osób, które uczestniczą.

Aby się zarejestrować, KLIKNIJ TUTAJDziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

Nadal obowiązują ograniczenia osób w publicznych spotkaniach oraz zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii – o których informowaliśmy. W kościele w centrum może być 90 osób a w klasztorze Marias Minde 50 Osób. Pozostaje wiele wolnych miejsc na Mszach św. wieczornych, zarówno w sobotę jak i w niedzielę o 19.30. Zachęcajmy do uczestnictwa, przypominajmy innym, że można uczestniczyć.

4. Na stronie pojawiły się formularze do zapisywania dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie, zarówno do I Komunii jak i bierzmowania trwa II lata. Do I Komunii należy zapisywać dzieci urodzone w 2013 r. lub starsze. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna młodzież z klas 9 lub starsza (ewentualnie z klas 8 – nie młodsza!!)

5. W miesiącu lipcu wszystkie sprawy duszpasterskie i kancelaryjne proszę kierować do ks. Janusza, ks. Marcin będzie na urlopie.

6. W sobotę 27 czerwca o godz 10.00 zapraszamy dzieci, które ukończyły 3 lata na Mszę Świętą na Marias Minde. Dzieci otrzymają swoją pierwszą Biblię. Prosimy o zgłoszenia do Biura Parafialnego. Wszystkie rodziny z dziećmi są także zaproszone na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej zapraszamy w wspólny piknik – prosimy o zabranie ze sobą własnego jedzenia i picia.

7. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

8Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia :).