Ogłoszenia parafialne z 23.08.2020 – XXI niedziela zwykła

XXI niedziela zwykła
23. 08. 2020 r.

 1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Witamy i pozdrawiamy wszystkich, którzy przybyli do swoich bliskich oraz wszystkich, którzy powrócili do Bergen po wakacyjnej przerwie.
 2. W najbliższym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Bartłomieja;

w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików;

w czwartek – wspomnienie św. Moniki;

w piątek – wspomnienie św. Augustyna Bp-a i DK;

w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza św. w j. polskim o godz. 19.30 w kościele św. Pawła w centrum;

w niedzielę – Msze św. w j. polskim: o godz.: 12.00 w klasztorze Marias Minde i o godz.: 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum.

 1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń przypominamy i prosimy o dokonywanie obowiązkowej rejestracji, najlepiej on-line. Rejestracja od czwartku rano a link na naszej stronie KLIKNIJ TUTAJ. Konieczność zachowania przepisów zezwala, aby w kościele w centrum było 90 osób, a w Klasztorze Marias Minde tylko 35 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.
 2. Przypominamy również o zapisywaniu dzieci i młodzieży na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Linki do zapisów i szczegółowe informacje są umieszczone na naszej stronie.
 3. W niedzielę 30 sierpnia po mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które rozpoczynają drugi rok przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej; natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania będzie 6 września o godz. 13.30. Obydwa spotkania odbędą się w Audytorium szkoły św. Pawła.
 4. Kurs katechezy dobrego Pasterza dla dorosłych rozpoczyna się we wtorek 25 sierpnia. Zgłoszenia w biurze parafialnym lub na stronie internetowej parafii.
 5. Wszystkich pierwszoklasistów zapraszamy na Mszę Święta w czwartek 27 sierpnia o godz. 19.00 – każde dziecko otrzyma książkę o Mszy Świętej .
 6. W związku z 850 rocznicą przeniesienia relikwii Św. Sunniwy z Selja do Bergen  obchodzimy Translatio Sunnivae w poniedziałek 7 września. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11.00. Msza Święta w kościele Św. Pawła  jest także częścią programu Festiwalu Św. Sunniwy, który trwa w Bergen od 4. Do 8 września. Więcej informacji na stronie internetowej i w broszurach z tyłu kościoła.
 7. W sobotę 12 września zapraszamy na Pielgrzymkę do Kościoła Świętego Krzyża w Fana. Wyjście z naszego kościoła o godz. 10.45. Procesja ze stacji w Stend o 15.20, Msza Święta w Fana o 16.00.
 8. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576
 9. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia!