Ogłoszenia parafialne z 7 czerwca 2020 r. – Niedziela Przenajświętszej Trójcy

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
07. 06. 2020 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej diecezji Oslo uroczystość ta przeniesiona na niedzielę 21 czerwca, w związku ze zwiększeniem udziału wiernych, które ma nastąpić od 15 czerwca. Boże Ciało będziemy świętować w naszej parafii za 2 tygodnie.
  • w sobotę –  wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła o godz. 19.30.
  • w niedzielę – Msze św. w j. polskim, o godz. 15.00, 16.30 19.30 w kościele św. Pawła oraz o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde.

Przypominamy o konieczności rejestracji. Klikając na naszej stronie Formularz rejestracyjny znajdziemy linki do rejestracji na Msze św. niedzielne. Rejestracja od czwartku rana do soboty, godz. 12.00. Przypominamy, ze vaktowie mają prawo potwierdzać zarejestrowanie osób, które uczestniczą.

Aby się zarejestrować, wystarczy klikając link Formularz rejestracyjny

Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

3. Przewodniczący Episkopatu, Abp. Gądecki wyraża wielką wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. Zachęca aby trwać w tej modlitwie, z intencją dziękczynną do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Również my, jako duszpasterze, bardzo serdecznie dziękujemy, bo wiemy że wiele rodzin każdego dnia lub bardzo często, gromadziło się na wspólnej rodzinnej modlitwie różańcowej, w duchowej łączności. Bóg zapłać wszystkim za wspólny dar modlitwy. Zachęcamy również nadal, aby wspólna modlitwa różańcowa była obecna w Waszych Rodzinach.

4. Dzieci oraz młodzież, która brała udział w I roku przygotowania do I Komunii lub bierzmowania będzie mogła po wakacjach kontynuować przygotowanie w ramach II roku przygotowań czy to do I Komunii czy bierzmowania. Daty i godzinach spotkań zostaną zamieszczone na naszej stronie. Nie ma potrzeby ponownej rejestracji!.

Na stronie pojawiły się formularze do zapisywania dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do sakramentu bierzmowaniazob. tutaj  Przygotowanie, zarówno do I Komunii jak i bierzmowania trwa II lata. Do I Komunii należy zapisywać dzieci urodzone w 2013 r. lub starsze. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna młodzież z klas 9 lub starsza (ewentualnie z klas 8 – nie młodsza!!)

5. Msza Święta żałobna – Reqiuem – w intencji zmarłego ks Iru – Iruthayanathan Pethuruppillai, który był proboszczem naszej parafii, odprawiona zostanie w piątek 19 czerwca o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy. Więcej o ks. Iru na  stronie parafii zob. tutaj

6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

7. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia :)