Ogłoszenia z 18 października 2020 r – XXIX niedziela zwykła

XXIX niedziela zwykła
18. 10. 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedziele misyjną, rozpoczynając tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i wszystkich którzy misje wspierają. Dzisiejsza ofiara na tacę przeznaczona jest na dzieła misyjne. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego
  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszej wspólnocie liturgiczne wspomnienie będziemy przeżywać w  najbliższą niedzielę podczas wszystkich Mszy św.
  • w sobotę – o godz. 16.00 Msza św. i katecheza w klasztorze Marias Minde. Również o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła.
  • w niedzielę – w naszej wspólnocie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Chcemy zachęcić do zawierzenia swoich Rodzin świętemu Janowi Pawłowi II. Teksty zawierzenia będzie można odebrać przed Mszą św. w przyszłą niedzielę, a w czasie Mszy św. po Komunii wspólnie odmówimy modlitwę zawierzenia. Więcej informacji na naszej stronie. ZOBACZ  TUTAJ

Msze św. w j. polskim o godz. 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Pamiętajmy o rejestracji on-line naszego uczestnictwa we Mszy św. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 8.30, 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

6. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”.  Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach u księży. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Szczegółowe informacje o odpustach oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie. ZOBACZ TUTAJ. Za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. 2 listopada o godz. 17.30 w kościele św. Pawła w centrum. Natomiast 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, podobnie jak w minionych latach procesja na cmentarzu Møllendal.

7. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary do puszki, kótra dzisiaj przeznaczona jest na dzieła misyjne. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

8. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊