Ogłoszenia z 26 stycznia 2019 r.

3 niedziela zwykła
26.01.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Odpust parafialny na święto nawrócenia naszego Patrona – św. Pawła. Po Mszy św. Odpustowej festyn parafialny w Sali gimnastycznej szkoły św. Pawła. Zapraszamy wszystkich.

Po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie naszego kościoła podczas kawy i ciasta Jasełka w  wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, a zwł. dzieci.

I również bardzo serdecznie pragniemy podziękować, zarówno uczniom, Rodzicom jak i nauczycielom Polskiej Szkoły za wszelki trud i organizacje przedstawienia jasełkowego w naszej wspólnocie. Bóg zapłać.

Dziękujemy góralskiej grupie kolędowej za śpiew i kolędowanie w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
  • we środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko
  • w sobotę – na godz. 15.00 zapraszamy do udziału wszystkie dzieci do włączenia się w scholkę dziecięcą. Spotkanie w salce katechetycznej Marias Minde (tj. w białym domku poniżej klasztoru Marias Minde – można będzie sprawdzić na stronie). Jeśli będą chętne dzieci do śpiewania to pomyślimy o Mszy dla dzieci, w której to dzieci będą mogły śpiewać, czytać. … Serdecznie zapraszamy.

W sobotę również Msza św. niedzielna w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00.

Jest to również I sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 19.30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odpowiadając na wezwanie Maryi w Fatimie pragniemy gromadzić się na modlitwie wypełniając wspólnie warunki modlitwy wynagradzającej w nabożeństwie I soboty miesiąca. Pół godziny wcześniej, czyli od godz. 19.00, możliwość spowiedzi św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich.

  • w przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej tradycji zwane również Matki Bożej Gromnicznej, które jest też przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy obejmować osoby życia zakonnego.

Msza św. w j. polskim jak zwykle: w kaplicy Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Msza św. w j. polskim również w Voss o godz. 11.00.

Zachęcamy aby na Msze św. przynieść świece – gromnice. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie. Jest możliwość nabycia świecy po Mszy św., na stoliku przed ołtarzem.

Świece Gromnice – jako znak obecności Chrystusa wśród nas możemy zapalać nie tylko w czasie kataklizmów, niebezpieczeństw ale również podczas modlitwy w trudnych, ciężkich chwilach naszego życia czy też modlitwy rodzinnej.

3. Już dziś informujemy o spotkaniu rodziców dzieci które będą przyjmowały Pierwszą Komunie św. w Bergen. Spotkanie odbędzie się 4 lutego, o godz. 19.00 w krypcie kościoła.

4. Zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkanie z p. psycholog Haliną Czerwińską, w sobotę, 8 lutego (sobota) o godz. 18.00 w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła, pt. Wychowywać – to kochać i wymagać. Po spotkaniu możliwość zadawania pytań. Natomiast w niedziele możliwość uczestnictwa w warsztatach rodziców. Zapisy na te warsztaty na sobotnim spotkaniu. Jeśli ktoś potrzebowałby indywidualnego spotkania to proszę o kontakt z ks. Januszem. Więcej informacji będzie wkrótce na stronie.

5Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami :) .