Ogłoszenia z 28 marca 2021 r – Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa
28. 03. 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Z racji istniejących ograniczeń sanitarnych przychodzi nam ten szczególny czas przeżywać inaczej niż pragnęlibyśmy. Obowiązują nas krajowe przepisy sanitarne, które m.in. ograniczają spotkania do 20 osób wewnątrz kościoła oraz 50 na zewnątrz. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszelkich przepisów oraz zasad, zwł. konieczności rejestracji i uczestniczenia w liturgii tylko jeśli mam pewność zarejestrowania. Nie jest możliwością uczestniczenie bez rejestracji !!!

2. W najbliższym tygodniu:

  • w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – spowiedź przedświąteczna od godz. 16.00 do 18.00 w kościele w centrum. Na spowiedź nie będzie elektronicznej rejestracji ale należy wpisać swoje imię i numer telefonu na listę które będzie na stoliku. Waktowie będą wskazywać ewentualne wskazówki – prosimy o dostosowanie się do nich.
  • w Wielką Środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Z racji istniejących ograniczeń sanitarnych nie mam możliwości uczestniczenia w liturgii. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności przez transmisje z naszego klasztoru Marias Minde o godz. 18.00 na kanale naszej Wspólnoty Polonijnej.

W Wielki Czwartek od godz. 10.30 spotkanie dla chętnych ministrantów w klasztorze Marias Minde, którzy chcą wziąć udział w Triduum Paschalnym. Spotkanie do ok. 13.00 na którym będzie omawiana Liturgia Triduum.

  • w Wielki Piątek – zapraszamy na transmisje Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 17.00 również z klasztoru Marias Minde.

W Wielki Piątek od godz. 18.30 do 20.30 będzie możliwość krótkiej adoracji Krzyża oraz Grobu Pańskiego w kaplicy klasztoru Marias Minde. Aby zachować porządek, a przede wszystkim obowiązujące ograniczenia sanitarne przygotowaliśmy formularz rejestracyjny. KLIKNIJ TUTAJ. Co piętnaście minut może zarejestrować się do 20 osób. Zdajemy sobie sprawę, że jest to krótki czas ale chcemy dać możliwość jak najwięcej osobom do tej krótkiej modlitwy. Prosimy nie rezerwować więcej niż jeden kwadrans – myśląc o innych i dając innym możliwość również. Rejestracja od czwartku rano, od godz. 7.00. Potwierdzeniem rejestracji będzie kopia zgłoszenia przesłanego na emaila (nie będzie sms -ów potwierdzających).

W Wielki Piątek obwiązuje post ścisły polegający nie tylko na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale i na ograniczeniu ilości posiłków do 3 w ciągu dnia.

W Wielki Piątek rozpoczyna się także Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Treść tej Nowenny jest umieszczona na folderach z tyłu kościoła i umieścimy ją też na stronie internetowej parafii. POBIERZ TUTAJ

  • Wielka Sobota – transmisja Liturgii Wielkiej Soboty o godz. 20.00 z klasztoru Marias Minde.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę planujemy w centrum na zewnątrz, na placu między szkołą a kościołem. Tutaj również obowiązują nas ograniczenia sanitarne – może jednorazowo zgromadzić się tylko 50 osób. Dlatego również przygotowaliśmy formularz zgłoszeniowy, poprzez który należy się zarejestrować KLIKNIJ TUTAJ. Rejestracja od czwartku rano, od godz. 7.00. Potwierdzeniem rejestracji będzie kopia zgłoszenia przesłanego na emaila (nie będzie sms – ów potwierdzających). Święcenie pokarmów będzie co pół godziny od 9.00 do 12.00. Potrzebujemy osób do pomocy vaktom na czas poświęcenia pokarmów. Stąd prosimy o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii. Natomiast w Voss poświęcenie pokarmów w sobotę o godz. 10,00 i 11.00, a po poświęceniach możliwość spowiedzi św. Również konieczność rejestracji KLIKNIJ TUTAJ

  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte w j. polskim o godz. 7.30, 9.00, 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, o godz. 12.00 na zewnątrz przy klasztorze Marias Minde Rejestracja od piątku rano, od godz. 7.00. Potwierdzeniem rejestracji będzie zarówno kopia zgłoszenia przesłanego na emaila oraz potwierdzenie smso-we

Również Msze św. w Voss, o godz. 9.30 i 11.00 . Więcej informacji w zakładce Msze św./Voss ZOBACZ TUTAJ.

  • Natomiast w drugi dzień Świąt Msze święte w klasztorze sióstr o godz. 12.00 i centrum o godz. 15.00. Rejestracja od soboty rano, od godz. 7.00.

3. Cieszymy się i gratulujemy tym, którzy włączyli się w czwartek, w obronę życia przez Duchową Adopcje. W kościele uroczyście deklaracje złożyło 20 osób. Przypominamy również, że Duchową Adopcje można podejmować w ciągu całego roku, do czego zachęcamy. (Istnieje ciekawa aplikacja na telefon Adoptuj życie przypominająca o codziennej modlitwie, ale też podająca wiele ciekawych informacji. Warto zobaczyć)

W miniony piątek 33 osoby wzięły udział w Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za Wasze świadectwo, a liderowi Pawłowi za koordynacje tego wydarzenia.

4. Wszystkim życzymy dobrego, owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Pamiętajmy o sobie w wzajemnej modlitwie.