Ogłoszenia parafialne z 23 października 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXX niedziele zwykłą w ciągu roku.

Ciesząc się obecnością relikwii św. Jana Pawła II w naszej wspólnocie pragniemy przezywać dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wpisywania intencji dziękczynnych jak i błagalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do Księgi Próśb i podziękowań, która znajduje się w bocznym ołtarzu przed relikwiami. Po Mszy św. oddanie czci przez ucałowanie relikwii.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu podjęli się przygotowania kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek:
  • od godz. 17.00 wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.
 • środa:
  • o godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • piątek – święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza
 • sobota – Msze św. niedzielne w j. polskim
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci w kościele św. Pawła– zapraszamy wszystkie dzieci do udziału i angażowania się podczas tej Mszy św. Pół godziny przed Mszą św. (czyli 15.30), zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu z scholą.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

20 minut przed każdą niedzielną Mszą św. modlitwa różańcowa, do której serdecznie zapraszamy. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

3. Modlitwa za zmarłych

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie.

4. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się w poniedziałek 24 września o godz. 18.00 w sali na 4 piętrze. Natomiast katecheza przedmałżeńska w j. polskim będzie w Wielkim Poście. Szczegółowe informacje na naszej stronie. Rejestracja w biurze parafialnym, tel. 55 21 59 50.

5. Festyn

Parafia zaprasza na festyn rodzinny w Krypcie 31.10 od godz. 17.00. w j. norweskim. Zachęca się dzieci i dorosłych do przebrania za anioła lub jakąś/jakiegoś świętą/świętego.

6. Zapisy do szkoły św. Pawła

Termin składania wniosków do szkoły św. Pawła upływa 15 listopada. Dotyczy to przyjęć do 1 i 8 klasy. Więcej na stronie szkoły.

7. Vakt – dyżurny w czasie Mszy św.

Dziękujemy wszystkim osobom, które posługują jako vakci-dyżurni oraz osobom posługującym w zakrystii. Przepisy zobowiązują nas, aby podczas każdej Mszy św. przy drzwiach była osoba, właśnie vakt-dyżurny, który w nadzwyczajnych sytuacjach będzie np. wskazywał drogę ewakuacji. Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które mogłyby dołączyć do grona vaktów-dyżurnych o zgłaszanie się do nas księży, po Mszy św. lub telefonicznie.
Kurs przeciwpożarowy dla obecnych i przyszłych vaktów będzie we wtorek 8 listopada od godz. 18.00 do 20.30 w szkole św. Pawła

8. Spotkanie on-line

Konsulat w Oslo zaprasza na spotkanie online w ramach poradnictwa dla Polaków za granicą w zakresie świadczeń emerytalnych i rentowych oraz zasiłków. Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 17.00. Więcej informacji na naszej stronie oraz stronie Konsulatu.

9. Zmiana czasu

Przypominamy, że w przyszłym tygodniu, z soboty na niedzielę, jest zmiana czasu.

10. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy włączacie się w posługę podczas Mszy św. Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577