Ogłoszenia z 31 grudnia 2017 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
31 grudnia 2017 r.

1. Przeżywamy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa a zarazem ostatni dzień roku 2017 r. Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dobra otrzymane w minionym roku.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku. Msze św. w kościele św. Pawła w centrum w j. polskim o godz. 15.00 i 19.30
  • we wtorek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  • w środę – o godz. 10.00 w klasztorze Marias Minde Msza św. pogrzebowa śp. s. Sylwii. Po Mszy św. złożenie ciała na cmentarzu Møllendal. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  •  piątek – przeżywamy I piątek miesiąca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim.
  • w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto „Trzech Króli”. W naszej parafii ta uroczystość jest przenoszona na niedzielę  czyli 7 stycznia. Msza św. z niedzieli w klasztorze na Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Årdalstangen o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego a zarazem Niedziela Chrztu Pańskiego. Msze święte w j. polskim. o godz. 11.00 w Voss oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum.

3. Pismo diecezjalne St.Olav Kirkeblad zostało wysłane do abonentów. Przypominamy że pismo jest wysyłane pocztą do tych, którzy zgłosili chęć otrzymywania. Jest to darmowy abonament. Chęć otrzymywania pisma trzeba zgłosić smsem, mailem lun telefonicznie do redakcji. Można to uczynić: SMS pod numer 41716052 z tekstem STOLAV nazwisko + adres; telefonicznie: 23219421 lub mail: abonnement@katolsk.no

4. W zakrystii lub telefonicznie można zgłaszać chęć przyjęcia obrazu Jezusa Miłosiernego, który nieprzerwanie nawiedza rodziny naszej wspólnoty od września 2016 roku. Obraz zabiera się w niedzielę i przynosi z powrotem w koleją niedzielę. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania, zarówno którzy już mieli ale i tych u których obraz jeszcze nie był. Wraz z obrazem wędruje modlitewnik oraz akt zawierzenia rodziny Bożemu Miłosierdziu.

5. Na progu Nowego 2018 Roku pragniemy wszystkim przybyłym gościom do naszej parafii, jak i Wam Drodzy Parafianie życzyć błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Nowego Roku. Niech Boża Dziecina obdarza Was i Wasze Rodziny potrzebnymi łaskami. A na dzisiejszy Wieczór wszystkim życzymy udanej, spokojnej zabawy Sylwestrowej :)