Ogłoszenia z 17 czerwca 2018 r.

XI niedziela zwykła
17. 06. 2018 r.

1. Witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii. W sposób szczególny pragniemy powitać kapłanów i wszystkich uczestników autokarowej pielgrzymki – Rekolekcje w drodze – do Skandynawii śladami św. Olafa. Życzymy obfitych owoców pielgrzymki oraz spokojnego pielgrzymowania po Skandynawii. Również serdecznie witamy s. Kristine o s. Renatę, ze zgromadzenia Sióstr Cysterek. Na koniec Mszy św. Siostry opowiedzą o swoim charyzmacie i misji.

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Na katechezę po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci do audytorium szkoły św. Pawła na wspólną ostatnia katechezę w tym roku szkolnym. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować naszym Siostrom Misjonarkom Miłości oraz Pani Karolinie, Justynie, za prowadzenie tych katechez oraz pomoc podczas katechez, w ciągu minionego  roku szkolnego.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów, na Marias Minde, o godz. 17.00. czyt. więcej

Z uwagi na prace remontowe przy budynkach parafialnych nie będzie cotygodniowego spotkania Anonimowych Alkoholików.

  • w czwartek – wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi
  • w sobotę – nasza parafia weźmie udział w modlitwie i pieśni w czasie ekumenicznego spotkania „Kron Ham” – „Koronujmy Go”, na Bergenhus festning. Spotkanie trwa przez cały dzień od godz. 10.00. Nasza parafia uczestniczyć będzie w modlitwie o godz. 10.40 – 11.00. Czyt. wicęcej
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: na Marias Minde o godz. 12.00, i w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

Słowo Boże podczas Mszy św. wygłosi ks. Marek Żur, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Ks. Marek na co dzień posługuje w Førde.

Również za tydzień gościć będziemy w naszej parafii siostry z klasztoru św. Elżbiety w Mińsku. Będą one sprzedawały ikony pisane prze pacjentów w ich domu opieki.

3. W zeszłym tygodniu odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Wybrane zostały na członków Rady następujące osoby: z naszej polskiej grupy: Dorota Kliczewska, Krzysztof Śledzki,  Marek Ukraiński oraz Anne Samuelsen, Ewa Bivand, i Thu Nguyen, a na zastępców: Eugene Sebastian i Long Huu Phan. Ksiądz proboszcz mianuje dodatkowo, za zgodą ks. biskupa, 4 osoby. Nazwiska zostaną podane do wiadomości z chwilą mianowania.

Gratulujemy przedstawicielom z naszej polskiej grupy, którzy zostali wybrani. Dziękujemy Wam wszystkim za liczny udział w głosowaniu. Dziękujemy również p. Robertowi i Dawidowi za wielkie zaangażowanie i pomoc przy organizacji wyborów.

4. Dziękujemy tym, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Przypominamy o zapisaniu dzieci i młodzieży na katechezę przygotowującą do I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Czyt. wiecej

6. We wrześniu będzie zorganizowany kolejny kurs dla dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w prowadzenie katechezy Dobrego Pasterza. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

7. Wszystkim udającym się na urlop, wakacje życzymy bezpiecznej drogi oraz spokojnego odpoczynku :)