Ogłoszenia z 25 listopada 2018r.

Uroczystość Jezusa  Chrystusa Króla Wszechświata

25.11. 2018r.

Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Na zakończenie Mszy św. odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

            Dziś:

 1. Po Mszy św. o 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.
 3. W najbliższym tygodniu:

w środę – od godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;

w piątek –  święto św. Andrzeja Apostoła;

w sobotę – Msza św. z niedzieli na Marias Minde o godz. 16.00 oraz Msza Święta z nauką rekolekcyjną w Årdalstangen o godz. 17.00.

w niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu.

Również w przyszłą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi: Ks. Ryszard Stankiewicz. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz.: 11.00 w Voss  oraz o  godz.  15.00 i 19.30 w centrum. Plan rekolekcji jest podany na naszej stronie internetowej, oraz ulotkach. Gorąco zachęcamy Was do udziału w rekolekcjach.

W przyszłą niedzielę dodatkowa składka do puszek na zakończenie Mszy św. będzie też wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone Słowo Boże dla o. rekolekcjonisty.

 1. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na rok 2019. Znajdziemy w nim zdjęcia z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku i innych miejsc posługi duszpasterskiej oraz wykaz ważniejszych świąt
  i uroczystości dotyczących naszej parafii. Kalendarz można nabyć po Mszy św. lub w tygodniu w sekretariacie parafii. Ofiara: 100 kr jest w całości jest przeznaczona na remonty prowadzone w naszej parafii.
 2. Zapraszamy do udziału w bezalkoholowej zabawie andrzejkowej, która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 1 grudnia od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Dla dzieci będą również zabawy. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie).
 3. Przypominamy o zmianie terminu katechezy dla 2 roku przygotowań do
  I Komunii św. Nie będzie katechezy i Mszy św.  8 grudnia w klasztorze Marias Minde. Obydwie grupy zapraszamy 9 grudnia na Mszę św. o godz. 15.00, a po Mszy katecheza. Więcej informacji na stronie w zakładce katecheza.
 4. Jak już informowaliśmy, w każdy czwartek (6,13,20 grudnia) Adwentu o godz. 20.00, w kościele św. Pawła w centrum, będzie Msza św. roratnia w j. polskim. Zachęcamy aby każdy, zarówno dzieci jak i dorośli, zatroszczyli się o lampion (można kupić lub samemu wykonać) i aby każdy wziął udział w roratach.
 5. Tegoroczna Akcja Adwentowa, która prowadzą NUK i Caritas rozpoczyna się w sobotę 1 grudnia i trwać będzie przez cały Adwent. Ministranci będą zbierali datki po każdej Mszy Świętej przez wszystkie niedziele Adwentu. Po Sumie o godz. 11.00  będzie też można napić się tradycyjnego „gløgg” przed kościołem. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo.
 6. W sobotę 1 grudnia o godz. 15.00 wiolonczelista Sebastian Dörfler zagra 6 suit na wiolonczele Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy do wysłuchania tych przepięknych utworów Mistrza.
 7. Przypominamy o rejestracji w Kościele Katolickim. Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub na naszej stronie.
 8. W sobotę 8 grudnia zapraszamy na koncert świąteczny chóru Parafialnego – Julekonsert – o godz. 15.00.
 9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! :)